Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

Album Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Gabry Ponte
2007-10-16, 20:06
Fajna książka
Autor Wiadomość
femme04 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-16, 18:30   Fajna książka

Mam ostatnio nieodpartą ochotę na zagłębienie się w jakiejś ciekawej lekturze.
Znacie jakieś książki warte polecenia???

Gabry Ponte 
Administrator
Mulczas

Specjalizacja: Elektronika,upload...
Wysłany: 2007-10-16, 20:24   

Polecam ERica Spindler ,,Wyścig ze śmiercią".Sam ją czytałem a co mnie wciągła masakra.

"Mam kłopoty, Liz. Coś odkryłam... Obserwują mnie...".

Te słowa, nagrane na automatyczną sekretarkę w mieszkaniu Liz Ames, były ostatnią wiadomością od Rachel, pani pastor na wyspie Key West na Florydzie. Potem kobieta przepadła bez śladu.

Liz postanawia zrobić wszystko, by dociec prawdy o losach swojej siostry. Przenosi się na Florydę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Szybko przekonuje się, że albo zmierzy się z ucieleśnionym złem, albo zrezygnuje z poszukiwań, bowiem rajska wyspa okazuje się przedsionkiem piekła, gdzie co i rusz dochodzi do tajemniczych, okrutnych morderstw, a groźne sekty zdobywają coraz więcej wyznawców. I zdaje się to mieć jakiś związek z Rachel...

Rick Wells, były policjant, teraz właściciel baru, postanawia pomóc Liz, którą poznał w niezwykłych okolicznościach i od razu obdarzył żywym uczuciem. W głębi ducha pragnie również rozliczyć się z poczuciem winy wobec kogoś, kogo przed laty nie zdołał uchronić przed śmiercią.

Racjonalnie myślący Rick rozpoczyna profesjonalne dochodzenie, natomiast Liz, obdarzona mistycznym insynktem, dostrzega to, co jest niewidoczne dla innych. Ich drogi się rozchodzą, a groźny wróg tylko na to czeka. Wreszcie może zadać ostateczny cios jedynym ludziom, których naprawdę kocha...

"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą,że mogą"
Wergiliusz

"Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy."
Lew Tołstoj

Madzias 
Początkujący

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-18, 10:45   

Polecam książkę Manueli gretkowskiej "Kobieta i mężczyźni". Nie jest to banalna historia o miłości. Jest tam depresja, zdrada, "fałszywa religijność", małżeństwo. Czyta się szybko.

Ostatnio czytałam też "Rodzinę Borgiów" Mario Puzo. Dosyć gruba książka, ale warta przeczytania. Jest o żądzy władzy, pieniędzy, o miłości ale w tym złym znaczeniu. Akcja toczy się chyba w XVI w w Rzymie, gdzie Kościół był potęgą i właśnie ten Rodrige Borgia dochodzi do władzy, zostaje papieżem, oczywście mając dzieci i robi wszystko, włącznie z morderstwem, żeby jego dzieci miały dobrze, wbrew woli tych dzieci. Bardzo dobra ksiażka. Ten Borgia to taki Vita Corleone. Można powiedzieć, że to historia o pierwszej włoskiej mafii. Polceam gorąco.

Odpowiedz do tematu